12 Ekim 2014 Pazar

Shot

2,5 yaşındaki çocuğu istemediği ama yapması gereken şeye nasıl ikna edilir onun altın kurallarını vericem dicem ama veremem. Kelin merhemi olsa arap misali yağlar kendini.

Bizim çocuk biraz karakterli (bu da hayatımıza yeni giren çocuk kavramlarından biri. Karakterli değil efendim çocuk o) istemediği bir şeyi asla ve asla yapmıyor. Ha makul şeyleri yapmak istemese anlayış yumağı olucam yapmasın oy benim kızım da nasıl istediğini bilirmiş yesin onu annesi yesin onu nenesi diye sevinç gösterisinde bulunucam. Çocuk uyumak,yemek,banyo yapmak,yürümek gibi temel ihtiyaçların topuna giderli. İstemiyor. İkna etmek için gerçekten sabır taşı oldum mahalleli çaput bağlayacak kıvama geldi bana. Kızım,evladım,çocuğum,böceğim gel bak küveti doldurdum köpüklü banyo yap "istemez" , sana pizza yaptım gel lan gel sosis koydum "istemez" yürüyelim biraz parka arabasız gidelim ananın yağları erisin a güzel çocuğum "istemiyüm". İstemiyümüş götüm.

Az evvel banyo için tam tamına 34 dakika dil döktüm. Banyonun başında suya bakıyor fakat vay efendim girmem diye kıyamet koparıyor. Gel kendimizi boyayalım dedim "vaaaaaaaaa" gel bebeği yıkayalım "hüüüüüü" gir ulan eşşolusu seni bana parayla mı verdiler diye çemkirip bastım suya. Ağlaya zırlaya girdiği sudan vay efendim çıkmıcam diye ağladı bi süre. Sonra da ellerim neden buruştu diye ağladı.

O an işte o sürekli isyan edip ağlayıp mızıklandığı an üzerime benzini döküp kendimi yakmak yok olmak kül olmak istiyorum. Ağla evladım ağla güzel çocuğum diye bıraktım banyoda. Gittim sabahın köründe çapağım gözümde votka shotladım. Döndüm banyoya. Aaa çocuk bi güzel. Beni görünce ağlamaya başladı çıkmam efendim çıkmam deyu. Çıkma kız ben de geliyom diye daldım yanına. Aaa kızım ağlayınca pek güzelmiş ay benim kızım inci dökermiş ay benim evladım pek tatlıymış,ballıymış. Lan hani içki bütün kötülüklerin anasıydı? Gayet güzel yea bak mis gibi o ağlıyo ben suratına bakıyorum gevrek gevrek. Köpüklerle oynarken sıkıldım dedi çıkçam dedi. Aaaa kız ölümü öp iki şampuan yapmadan şurdan şuraya bırakmam diye ısrar ettim. Kıramadı sağolsun. Lan ben bu çocuğun kafayı zaten şampuanlamıştım diye kendime geldiğimde 4.şampuanı yapıyordum. Oldu mu çocuğun kafa edip akbayram. Hasretinden yandı göynüüüm diye diye banyodan çıktık.  onu giymem bunu istemem diye diye giyindi. Sıra geldi zurnanın zırt dediği olay olan saç taramaya. Hamileyken o kadar dua ettim şurası bana benzesin burası benim kopyam olsun diye diye hepsi tuttu tutmaz olaydı. Saçı aynı ben. Kıvırcık ve asla açılmayan model. Bi tutam alıp başladım taramaya. Tutamın sonu gelmeden kaçtı elimden sıpa. O önde ben arkada elimde balta var sanki nasıl kaçıyo anlatamam. Kıstırdım dolapla duvarın arasına taradım saçını. Kurulama olayı zaten yok fön makinesinin ucunu gördüğü anda başlıyo isyana. Oh bitti di mi bitti olum bitti yaşasın ulan diye koridorda bale yaparken eniştenizin ibretle bakan gözleriyle karşılaştım. Naber len küçük enişte derken tek gözüm seğiriyor olsa gerek abov diye kaçtı benden. Gaçma lan normalim zarar vermicem diye peşinden koşarken bayılmışım.

Çocuk zor şey. Çocuğu ikna etmek daha zor şey. Fakat güzel şey. (Analık hormonlarının etkisi son cümle)

Hiç yorum yok: